Za zvířátkama do rižské ZOO – den 17.

V neděli nebylo sice nejtepleji, ale rozhodně bylo krásné počasí. Bylo jasno a vítr moc nefoukal, tak jsme si řekli, že bychom mohli vyrazit někam ven v Rize. A tak jsme se sebrali a jeli do rižské zoologické zahrady.


Kam a kolik?

Cesta do ZOO nebyla nijak složitá, po cestě vás čeká jen jeden přestup, než se dostanete na zastávku Mežaparks, kam potřebujete.
Zastávka se nachází jen kousek od hlavního vchodu do ZOO a tak po výstupu nepůjdete moc daleko.

Vítejte v rižské ZOO, ve všech evropských jazycích

Plné vstupné do zoologické zahrady je za €7, ale po předložení studentské průkazky (ISIC) je cena o něco nižší a to €5. Vstupenky si také můžete zakoupit online.
V zimním období (X-IV) má pak ZOO otevřeno od 10:00 do 17:00 s tím, že poslední návštěvníci se dovnitř pouštějí v 16:00.

Návštěva ZOO Riga v sestříhaném videu 😊

Pokud vás zajímá rozložení zahrady, můžete se podívat na mapku na jejích webových stránkách. Mapku také dostanete v papírové podobě při vstupu do ZOO.


Co je k vidění?

Mezi největší atrakce ZOO určitě patří například lachtani hned u vstupu a dále třeba tropický pavilon s plazy, hmyzem a krokodýly. V ZOO je potom také lední medvěd, žirafy nebo hroši. Kromě těchto zvířat je v ZOO také k vidění velké množstí ptáků a dalších menších savců. Kdybych tu měl ale vypsat, co vše je v ZOO k vidění, byli bychom tu do zítra 😃

Tropický pavilon

Zkrátka, pokud chcete zjistit, kolik živočišných druhů tato zahrada má, rozhodně není lepší způsob, než se sebrat a do ZOO vyrazit 😊


Odpolední výlet

Na návštěvu rižské ZOO si v zimním období stačí vyhradit jedno odpoledne. Lidí v ZOO moc není, vlastně je téměř prázdná a také některé exhibice jsou v zimě uzavřené. To ale rozhodně neznamená, že výlet tam za to nestojí!
Příště zas o dalším zajímavém “výletu”, tentokrát na hokejový zápas KHL, kde se proti sobě postavili HC Dinamo Riga proti HC Slovan Bratislava 🏒! Atā! 🇱🇻


Galerie (49)

Pověz o tom ostatním

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *