Trochu kultury, aneb motorové muzeum – den 23.

Přibližně deset minut chůze od naší koleje se nachází rižské motorové muzeum, kde jsou ve výstavě veteráni z různých časových období. Jelikož je to jen kousek od koleje, řekli jsme si “Proč ne?”.


Zábava na celé dopoledne

Vstup do muzea pro studenty s ISIC je za €5. Za tuto cenu se vám dostane tří pater plných exkluzivních veteránů, od doby vzniku prvních automobilů až po moderní dějiny minulého režimu. Mezi exponáty najdete také spoustu interaktivních prvků, se kterými můžete manipulovat.

Když jsme sešli do nejspodnějšího patra, našli jsme zde vystavené různé speciály. Stará hasičská auta, starou sanitku a také autobusy a motocykly.

V zadní části suterénu byla pak expozice věnovaná vozidlům druhé světové války, zejména pak tankům.


Z muzea na vzduch do města

Tři bratři

Ačkoliv nebylo v tento den zrovna nejhezčí počasí, po třech hodinách strávených v muzeu jsme se rozhodli, že se půjdeme projít do centra města. Sedli jsme tedy na autobus a jeli k Památníku svobody. Kromě budovy Lotyšského rádia a Rižského hradu jsme navštívili také jednu další, velmi zajímavou a velmi starou památku. Tři bratři jsou tři staré domy vedle sebe. Zvláštní jsou tím, že se jedná o první tři rezidenční domy v Rize. Ano, toto jsou první tři budovy, které se v Rize postavily pro její obyvatele. V estonském Tallinu jsou také zachované první tři budovy a jmenují se přesně tak, jak byste to čekali. Tři sestry.

Sestřih všech fotek a videí z tohoto dne 😊

Výlet? Kultura?

Pro dnešek by kultury bylo dost, muzeum ale určitě doporučuji, není vůbec drahé a je opravdu jen kousek od kolejí, takže jediná otázka je opravdu “Proč ne?”. Příště se sejdeme u dalšího článku o dalším mém zážitku v Lotyšsku. A bude kulturní nebo spíš výletní? Tentokrát se vydáme do necelých 200 km vzdáleného Ventspils. Bude se na co těšit 🚢. Atā! 🇱🇻


Galerie (49)

Pověz o tom ostatním

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *