Na KHL, Dinamo vs. Slovan – den 18.

Jelikož Riga má své hokejové družstvo, které patří do KHL a zjistili jsme, že dnes proběhne utkání se slovenským Slovanem Bratislava, řekli jsme si, že si to nesmíme nechat ujít.


Skvělý hokej za skvělou cenu


Utkání mezi Dinamem Riga a Slovanem Bratislava proběhlo v Arena Riga, která je jen 20 minut autobusem od naší koleje. Dopravit se tedy k aréně není problém. Další dobrou záležitostí na tomto zápase, byla cena za vstupenku na něj. Mohli byste se totiž rozmyslet, jestli chcete na hokej KHL nebo si raději zajdete do McDonald’s na jídlo. Vstupenka do horního sektoru arény totiž stála přesně €5.

Pokud bych měl říct něco o hokeji, tak snad jen to, že to byl hokej, jaký jsem ještě nezažil. Atmosféra v aréně byla neskutečná a celý hokej byla parádní show. Fanoušci Dinama byli samozřejmě v převaze a po celou dobu zápasu neúnavně skandovali pro podporu svému týmu.

Aréna má kapacitu 10.300 sedadel
Krátký sestřih z hokejového zápasu KHL 🏒

Došlo i na bitku

Hokej byl opravdu živý a rozhodně nebyla nouze o napínavé momenty ve hře. Jelikož KHL je “východní obdobou” zámořské NHL, dočkali jsme se i rvačky mezi slovenským a lotyšským hráčem. O tuto podívanou se postarali obránce Dinama Kristaps Zīle a obránce Slovanu Adam Jánošík.

Boj KHL: Zīle vs Jánošík

Hokej nakonec dopadl 5:0 pro Dinamo Riga a Slováci odjeli s nepořízenou zpět domů. Pokud se vám někdy naskytne příležitost na KHL zajít, určitě neváhejte 😊


Kulturní zážitek

Lotyši mají hokej rádi a jsou v něm opravdu dobří. Výlety jsou fajn a prozkoumáte při nich cizí zemi, ale určitě doporučuji prozkoumávat i cizí kulturu. A hokej – ten nepochybně k lotyšské kultuře patří. Příště “napočtenou” z dalšího kulturního místa v Rize, kterým bude muzeum. Čeho? To se nechte překvapit 😊 Visu labu! 🇱🇻

Pověz o tom ostatním

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *